دیتیل اجرا نما

دیتیل اجرا نما

دیتیل اجرا نما

اجرای نمای خشک

در اجرای نمای خشک، وجود عایق حرارتی باعث کاهش اتلاف انرژی میشود. یکی از مباحثی که در طراحی نظر معماران را به خود جلب کرده است، بحث اتلاف انرژی در ساختمان های مدرن که از سطوح شیشه ای گسترده ای برخوردار می باشند. سیستم keil از مزایای متعددی برخوردار است منجمله عدم رویت پیچ بر روی بدنه ی تایل، امکان استفاده از تایل با ضخامت کمتر و در نتیجه کاهش وزن نما و امکان تعویض تایل بدون جابجائی تایل های مجاور. عوامل متعددی چون خردگرایی، توسعه علم و استفاده از مظاهر تکنولوژی از جمله مصالح نوینی چون بتن و فلز در ساختمان سازی سبب پدید آمدن سبک جدیدی در شکل گیری بدنه های شهری شدند. با پیشرفت علم شیمی، مهندسان توانسته اند چسب هایی را تولید نمایند که می توان به کمک آنها، سنگ و یا سرامیک را بدون هیچگونه نگرانی به نما متصل نمود. سرامیک خشک تولید شده مخصوص نما به دو شکل کلی در بازار صنعت ساختمان کشور عرضه می گردد که شامل سرامیک مجوف و سرامیک تو پر که اصطلاحا سرامیک یک سانتی متری و یا فول بادی نیز گفته می شود. از همین روی نقش طراحان منظر و معماران، در این میان دو صد چندان می شود. این عمل باعث خشک شدن چوب و کاهش رطوبت آن می شود.

طراحی نما در کد

 

احتمال جدا شدن مصالح رویه نما از سطح زیرین وجود دارد که خطرات جبرانناپذیری را در صورت سقوط در پی خواهد داشت. این امر بسیار مهم می باشد که اگر حتی میلی متری در آن نباید خطا داشت در غیر این صورت شما نمی توانید آن را نصب و اجرا کنید. بنابراین یکی از مهمترین مراحل اجرای نمای خشک این است که دیوار را برای نصب قطعات آماده کنید. کتاب آموزش طراحی نما , طراحی نما تهران اولین کتاب مرجع کاملا کاربردی برای یادگیری طراحی و اجرای نمای ساختمان است که برای مهندسین و دانشجویان معماری که قصد ورود به بازارکار در این گرایش را دارند تنظیم و گردآوری شده است. توسط چسب مخصوص داخل این شیارها کاملا محکم می شوند. تایل های سرامیکی که با چسب و توری مسلح شده اند و مقاطع V شکل پشت آن قرار گرفته است برای مونتاژ نهائی به نما منتقل شده و تایل ها بر روی رانرهای عمودی سوار می شوند. اما نکته ای که در طراحی نما وجود دارد طراحی نمای پشت ساختمان است. اگر در شهر و یا استانی هستید که متریال سنگ به سادگی یافت می شود ، طراحی نمای خود را بر اساس متریال سنگ طراحی کنید . البته این نظر کاملا درست است زیرا شهری مثل اصفهان که بیشترین مسافر را در بین شهر های تاریخی کشور به خود اختصاص داده است در صورت تغییر رویه به نمای مدرن جذابیت تاریخی خود را از دست خواهد داد. درحالی که این مسئله کاملا نسبی و سلیقهای میباشد.

طراحی نما شمال

 

این پرسلان ها مخلوطی از کائولن و یک سنگ پرسلانی فلدسپاتیک هستند. با استفاده از دستگاه سنگ دستی، روکش پشت پانل را از بین می بریم تا زمینه چسبندگی و اصطکاک بیشتری برای چسب پلی اورتان فراهم شود. از آجر مناسب و با کیفیت و استاندارد استفاده شده باشد. قابل ذکر است که کلیه مراحل کار با استفاده از ابزار دقیق کنترل و هدایت می شود. این کار را می توان با استفاده از پنبه یا یک دستمال تمیز انجام داد. سرامیک یک سانتی متری و یا فول بادی نیز گفته می شود . با این رئش تولید، بافت و ساختار بدنه سرامیک یکپارچه می گردد و از همین رو به آن فول بتدی می گویند. تنها با این تفاوت که نمای پشت ساختمان شما بسیار ساده تر خواهد بود و از آن ریزه کاریها خبری نیست. باز بودن این درزها این امکان را فراهم می آورد که هوا در پشت سرامیک ها جریان داشته باشد و از ایجاد تقطیر در پشت سرامیک ها جلوگیری به عمل آید. چرا که آنها از این طریق آزادی عمل بیشتری دارند و به راحتی میتوانند ایدههای خود را اجرا کنند. کشور فنلاند پس از سالها تحقیقات و آزمایش در زمینه عمل آوری حرارتی چوب ، به روش ترمووود (THERMOWOOD) دست یافت .  1. استفاده ازسنگ ازاره تراورتن قهوه ای یا خاکستری  1. آجرنمای قهوه ای  1. سهولت اجرای نمای ساختمانهای مرتفع  1. 1- نرم افزار را نصب کنید  1. زیرسازی در این روش بعد از نصب نیز قابل رگلاژ است  1. 1- کاهش وزن ساختمان

 گفتیم که نمای شیشه ای در کشور ما در نمونه های مختلفی اجرا میشود که مهندسان با توجه به نوع ساختمان ها از آن ها استفاده می کنند. طراحی نمای ساختمان از مقوله هایی است که امروزه بسیار به آن اهمیت میدهند و حتی شهرداری بسیاری از شهرهای کشور برای پایان کار کارفرما را ملزم به نماسازی ساختمان خود میکنند. نکته ۲: امروزه و با پیشرفت تکنولوژی نانو پای این فناوری به حوزه ساختمان و از جمله نما نیز باز شده است. شما نیز برای طراحی نما از خلاقیت استفاده کنید و با پیچ کردن تخته ها یا جوش دادن زیر کار فلزی، باغچه شخصی خود را در نمای ساختمان محکم کنید. یک نکته بسیار جالب درباره مزایای نمای خشک: آیا میدانستید که با استفاده از نمای خشک، در صورت نیاز میتوانید نمای جمعآوری شده را به آسانی در یک ساختمان دیگر اجرا کنید؟ یکی از نکات مهم در نورپردازی عدم استفاده از نورپردازی های غیر متعارف است. در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارچوبهای فلزی از قبل آمادهشده و نیز امکان آمادهسازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما بهصورت قابلتوجهی افزایش مییابد. سیستم نصب نمای خشک: نوع قرارگیری اتصالات مورد استفاده در نمای خشک برای مصالح مختلف با روشهای نصب مختلفی امکانپذیر است که بر روی قیمت اجرای نمای خشک اثر دارد. قیمت نما شیروانی ایزوگام هم جدا از قیمت های نصب آن ها می باشد.

یعنی این که هر چه کیفیت ایزوگام های تولید شده بالا تر باشد در این صورت هم قیمت هایی که برای آن ها در نظر گرفته می گردد بالا تر خواهد بود. چرا که طبیعی است که قیمت نما شیروانی ایزوگام بسیار بالا تر از قیمت های نصب آن ها می باشد. 4- قیمت تمام شده این محصول به دلیل استفاده از تکنولوژی بالای ساخت آن که از نوع سرامیک های اکسترودی با شکل ویژه محسوب می گردند بیشتر می شود. در طراحی نماهای مدرن ساختمان عموماً از زوایای قائم استفاده میشود. قبل از طراحی نمای ساختمان حتما از کاربری ساختمان اطلاع پیدا کنید . برای مشاهده تمامی دیتایل ها و جزئیات اجرایی اینجا کلیک کنید.نقشه ای که مشاهده می کنید دارای دسترسی شمال و سازه بتنی است. قبل از طراحی نمای ساختمان حتما از کاربری ساختمان اطلاع پیدا کنید. آنچه که باید درباره اصول طراحی نمای ساختمان بدانید! باید بدانید که یکی از مهم ترین مصالحی که در ساختمان ها باید از آن ها استفاده کرد، ایزوگام ها می باشند. در سیستم نمای خشک برای اتصال المان ها به یکدیگر از ملات استفاده نمیشود. در این سیستم نصب مصالح نما و ریلها همه بر اساس نقشه انجام میشود که میتوان به کارگرها آموزش داد، اما بهرهگیری از نیروی کار متخصص باعث میشود سرعت و دقت اجرای نما افزایش یابد. در این سیستم ها، پیش از نصب، عملیاتی بر روی سطح رویه انجام می گیرد.

همچون سطح یکنواخت ، رنگ متنوع و ماندگار و مقاومت بالا امکان طراحی بدون نگرانی را برای رسیدن به تعادلی مناسب بین یک طرح زیبا و کاربردی بودن آن را به طراحان ارائه می دهد. به این تریتب که در نمای خشک بر خلاف نمای ملاتی، ملات در نما حذف می شود و سطح رویه (سرامیک،سنگ،سمنت برد و … ) به وسیله یک سری اتصالات مکانیکی (عمدتاً فلزی) به سازه ساختمان متصل می گردد . ریل های افقی بر روی زیر سازی آهنی یا آلومینیومی متصل می شوند. پس از اتمام زیرسازی فلزی، به دو روش می توان ترمووود را به زیرسازی متصل نمود. المان های سرامیکی در اندازه های مختلف و به دو روش نمایان (invisible) و پنهان ( نماسازی با سنگ، سنگ های نما و نحوه اجرای نما council & invisible) نصب می شوند. زیرا این افراد خوب میدانند که در روش های جدید اجرای نما، بسیاری از معایب اجرای نما با ملات برطرف شده است. اثرات موجود از لکههای قهوهای منگنز را نیز با یک واحد «پراکسید هیدروژن» و یک واحد «اسید استیک» که در چهار واحد آب حل شده، میتوان از بین برد. ﺣﻔﺎﻇﺘﯽ ﺑﺮای ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی از ﺧﺸﮏ ﮐﺎر ﮐﺮدن ﭘﻤﭗ در ﺻﻮرت ﻧﺒﻮدن آب در آﺑﻨﻤﺎ، ﺑ. اهمیت یک طراحی نما اصولی که توسط معماران انجام شود، در افزایش میزان سود، جذب مخاطب و ماندگاری ساختمان مسکونی یا تجاری است. به دلیل سوراخ های موجود دربدنه سرامیک درصد قابل توجهی از حجم سرامیک خشک پرسلانی شامل هوا خواهد بود که این موضوع باعث کاهش وزن بخش پوشش نمای خشک یا می گردد. این موضوع باعث شده نمای ساختمان حس گرم و صمیمی تری با محیط پیرامون خود برقرآر کند .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۶:۴۰ | نویسنده : دانشجو کارشناس ارشد معماری | نظرات (0)نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By ttblog.ir:.